Z wizytą w Jerzwałdzie

Miłośnicy polskiej literatury chętnie odwiedzają te miejsca, w których toczyła się akcja ich ulubionych powieści. A że dla wielu z nas jednym z najważniejszych bohaterów literackich stał się Pan Samochodzik, to wycieczki jego śladem są jednym z najciekawszych motywów podróży. Głównym celem takich wypraw jest tak malowniczy i atrakcyjny region, jak Warmia i Mazury.

To tu znajduje się miejscowość o nazwie Jerzwałd. To właśnie tu pan Nienacki tworzył kolejne tomy Pana Samochodzika, nic więc dziwnego, że dla fanów jego twórczości jest ona ważnym celem wycieczki. W rejonie Jerzwałdu nie brak i innych atrakcji. Tu można się przekonać, jak atrakcyjną częścią Polski są Warmia i Mazury, to można wczuć się w atmosferę, którą starał się przedstawiać na kartach swych książek pan Nienacki.

Miejscowości takie, jak Jerzwałd, są tez doskonałymi miejscami dla tych, którym marzy się beztroski wypoczynek nad wodą dzięki czemu nie jest nam potrzeby hotel z basenem. Bliskość Jeziora Płaskiego jest wielkim walorem tej miejscowości, ogromne znaczenie ma też piękno tutejszego krajobrazu. Warto podkreślić, że Jerzwałd znany jest jako miejsce urzędowania dyrekcji Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego- miejsca, którego przyrodnicze i krajobrazowe walory z pewnością warto lepiej poznać.

Autor treści: http://www.hotelprzystan.com/sale-konferencyjne