Hiszpańskie atrakcje: Saragossa

Jest miastem pełnym kontrastów, które może nas oczarować swym pięknem, bogactwem i różnorodnością. Saragossa nie bez powodu stała się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi może nas oczarować Hiszpania. Dlaczego biura podróży tak chętnie urządzają wycieczki do tego miasta? Powodów jest sporo.

Saragossa to przede wszystkim miasto, które może się pochwalić doskonałym zagospodarowaniem, dzięki czemu bez większych problemów można tu znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku. W mieście tym czeka również moc atrakcji i bezcennych perełek architektury, dzięki którym to hiszpańskie miasto jest tak chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Biura podróży szczególną uwagę zwracają nam na te zabytki, które są cennymi pamiątkami po Maurach. Piękny zamek z XI wieku to przecież jeden z najważniejszych symboli tego miasta i obiekt, którego podczas zwiedzania Saragossy nie można pominąć.

Miasto to znane jest jednak i dzięki ciekawym przykładom architektury sakralnej, przy czym obiektem zasługującym tu na szczególne wyróżnienie jest katedra – piękna budowla, która powstała w XII wieku jako symbol zwycięstwa nad Maurami. Innym ciekawym zabytkiem jest bazylika z XVII wieku, chętnie odwiedzana i przez wiernych, i przez miłośników sztuki. Dlaczego? Bo to właśnie w jej wnętrzu można ujrzeć piękne freski, których autorem jest Francisco Goja. Google+

Źródło: dreamproperty.pl nieruchomości w Hiszpanii